Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Gençler, iyi bir geleceğe ulaşmak için seçtiğiniz  Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne (AÜEE) hoş geldiniz.

Akdeniz Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü olarak, çağdaş eğitim ilkeleri temelinde, nitelikli akademisyenleri ile bilgi ve uygulama temelli teknoloji üretimini hedefleyen, Dünya ile rekabet edebilen bir Elektrik-Elektronik Mühendisliği eğitimi sunarak yetenekli mühendisler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Bölümümüz, Elektrik-Elektronik Mühendisliğinin her alanında, çağdaş mühendislik bilgileri ile donatılmış, kendisini sürekli yenileyen, yaşam boyu öğrenmeyi hedef edinmiş, analiz ve sentez yapabilen, yaratıcı, girişimci, sorgulayıcı, etik değerleri özümsemiş, ülkenin gereksinimlerine cevap verebilecek, uluslararası düzeyde bilgi birikimine ve deneyimine sahip, gözünü dünyaya çevirmiş,  rekabetçi mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Bölümümüzde öğretim ve araştırma konuları; Haberleşme Sistemleri, İşaret İşleme, Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği, Kontrol ve Kumanda Sistemleri, Bilgisayar Ağları ve Otonom Sistemler, Biyomedikal Mühendisliği, Donanım Tabanlı Yazılım Mühendisliği, Enerji Sistemleri, Elektrik Makineleri ve Güç Sistemleri ana başlıkları altında yoğunlaşmıştır.

Başta IEEE öğrenci kolu altında olmak üzere, bölüm öğretim üyelerimizin nezaretinde kurulan diğer teknoloji toplulukları üzerinden sadece bu günün değil aynı zamanda geleceğin teknolojilerini üretecek yaratıcı mühendislik faaliyetleri ile tanışma fırsatı bulacaksınız.  Bu deneyimlerinizi ilk üç yıl elektrik ve elektronik mühendisliğinin tüm alanlarında kuramsal ve deneysel dersler alarak ve mezuniyet yılında alacağınız seçmeli dersler ile pekiştirme fırsatı bulacaksınız.

AÜEE ailesi adına en derin sevgi, saygı ve selamlarımı sunarken hepinize gelecekte yapmayı planladığınız ideallere kavuşmanız dileğiyle başarılar dilerim.

Ülkemizin aydınlık geleceğine yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ederim.

 

Prof. Dr. Ömer Halil ÇOLAK
Bölüm Başkanı

Eklenme tarihi :6.10.2022 11:50:25
Son güncelleme : 6.10.2022 13:56:53